Re: Re: Re: Re: Re: To je hloupé, že titulek musí být vyplněn.

Datum: 01.04.2013 | Vložil: TondaFS

Nejdříve děkuji za těch několik vyčerpávajících komentářů a jsem rád, že se povídka líbila. No a teď to vezmu hezky popořadě :-)

Co se týká gramatických chyb a překlepů, tak moc díky za jejich upozornění. No jo, to jsem celý já :D Ale člověk už to vtom dlouhém textu nevidí, i když to čte stále dokola. Takže jsem je již opravil - jen pár drobností: holdovat bylo použito záměrně a u toho ustali, nebudeš mi věřit, ale zrovna nad tímhle jsem nějakou dobu přemýšlel. Nejdříve jsem tam měl o, ale jak jsem si to pořád říkal znovu a znovu, tak mě to nějak zblbo a už jsem nevěděl, co tam dát - někdy je lepší nad tím moc nepřemýšlet.

Teď ohledně toho vyprávění. Původně měla být povídka krátká - maximálně tak na čtyři A4, takže lepší zapojení doktorky v příběhu jsem neměl v úmyslu. Ale jako vždy jsem se rozepsal. Hlavně ve vyprávění Stephana, u kterého uznávám mohly být různé odmlky a zapojení Beatrice, a na ni jsem pak jaksi "zapomněl" a už jsem se k ní nevracel. Když nad tím teď přemýšlím asi by povídce ještě trochu větší rozepsání pomohlo. Jinak psal jsem to ve stylu H. P. Lovecrafta a ten má podobnou strukturu vyprávění - týká se jak Beatrice, tak i Stephana.

Ohledně sekty: No, nějak jsem to tam musel napsat a zmínit - nejdůležitější bylo zdůraznit, že Stephanův strýc v tom lítal taky a jak jinak to říct, než prostřednictvím člena sekty? (Stephan o tom nevěděl, jen si mohl leckteré věci domyslet, což taky během vyprávění v jisté části zmiňuje).

Jinak souhlasím s tím, že není nad škodu, když si čtenář musí několik věcí domýšlet. Osobně nemám rád příběhy, kde je všechno řečeno úplně na plno. To pak často i čtenáře zklame, že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo. Lepší, když si čtenář příběh doplní tak, jak to mu přijde správné (i když to může být z hlediska autora špatně), ale člověk je pak víc spokojený, když to bylo tak, "jak on to chtěl". Jestli si teda rozumíme :-)

Jinak TondaFS je má přezdívka, kterou na internetu používám. V podstatě je to zkratka: Tonda From Slavkov :D

P.S. S tím, že titulek musí být vyplněn bohužel nic neudělám, už je to tak dané v nastavení těchto stránek :-(

Přidat nový příspěvek