Re: pár nejasností

Datum: 01.04.2013 | Vložil: TondaFS

Velice děkuji za komentář a jsem moc potěšen, že se ti povídka líbila. Tak a teď k tvým poznámkám.
Když se teď ohlížím zpět k této povídce, uvědomuji si, že to střídání postav ke konci povídky je hodně chaotické a ani tomu nepomáhá různé střídání forem vyprávění (ich a er forma, přítomný a minulý čas), takže chápu to, že bylo těžké se v tom orientovat.
Jinak k tomu nouzovému schodišti - asi je to v povídce trochu špatně napsané, ale nemyslel jsem tím to, že vede pouze na střechu. Je to normální nouzové schodiště, které jako jediné v celé budově blázince vede na střechu, ale samozřejmě vede také do přízemí a k nouzovému úniku z budovy ;-)
Policista se tam objevil při příjezdu nového pacienta - sám jej tam dovezl a hlídal (i když to tam není napsáno). Ale když se on a samozřejmě i personál blázince dozvěděl, že chce Tommy skočit ze střechy, tak šel zjistit, co se stalo - tím byla místnost prázdná (pacient byl pod vlivem sedativ) a nakonec se tam vrátil, ale to už tam byl John, který jej nakonec zabil.
Jinak ohledně těch nožů - to bude moje chyba a plně ji vysvětlit nedokážu. V podstatě se dá říct, že tam měli jednu "ošetřovnu", kde nějaké to "náčiní" měli, ale když jsem povídku psal, tak jsem potřeboval, aby měl John nůž (což by byl problém, kde by ho mohl sehnat) a mohl tak Dixona zabít - takže jsem do místnosti přidal ještě skříňku s nástroji, aniž bych přemýšlel nad tím, jaký bude mít v blázinci smysl. Tak snad tento nedostatek neovlivní tvůj celkový dojem ;-)
Jinak ohledně toho rožnout - tak snad by to s klidem přenesli, ale raději jsem to opravil.
Takže ještě jednou, díky za komentář a doufám, že se další moje povídky budou líbit tak, jak tato ;-)

Přidat nový příspěvek